thebuilder.co.il

קבלני בניין – כיצד בוחרים קבלן בניין?כאשר הנכם עומדים בפני פרוייקט בנייה גדול אשר כרוך בהשקעה רבה של כספים, משאבים, זמן ואפילו עצבים ומצב נפשי, תכנון מקדים הינו הכרחי וחשוב במיוחד וזה כולל בתוכו כמובן בחירת קבלן בנייה מוכח ולא תמיד חיפוש בעיתונים או באינטרנט הינו מספק. במאמר זה נסקור את כל השלבים החשובים אשר יש לבצע טרם בחירת קבלן בנייה, כך שכאשר תתחילו את פרוייקט הבנייה, תדעו כי בחרתם בטוב ביותר עבורכם ותהנו מבית או נכס חדש בלב שלם.

מעוניינים בקבלנים ואנשי מקצוע מוכחים ומקצועיים בתחום? מיטב המומחים באתר ישמחו לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות ולעזור לכם מתחילת הפרוייקט ועד בסופו במקצועיות מלאה.

הגיע הזמן לבחור קבלן בנייה, וכך זה נעשה:

 
המלצות אמיתיות ומהימנות

מאוד קל לקבל המלצות על שמאל ועל ימין ממגוון של אנשים, אך כיצד תדעו אלו המלצות הינן אמיתיות וחשוב מכך מהימנות?
קבלו המלצות אודות קבלני בנייה ממכרים, משפחה או חברים אשר הנכם סומכים עליהם וכן ממקורות אמינים. אדם אשר הנכם סומכים עליו לחלוטין ורוצה בטובתכם לא ישקר לכם ואם יש לכם מכר כזה אשר בנה בית או שיפץ לאחרונה עם קבלן זה או אחר, תוכלו להעזר בהמלצותיו הכנות אודות אותו קבלן ואודות עבודותיו, שירותיו, נגישותו ועוד.
באפשרותכם גם לחפש באינטרנט, כנסו לאתרים גדולים ומוכרים, קראו ביקורות שכתבו על קבלנים באזור מגוריכם ובדקו בפנקס הקבלנים.

 התרשמות מתיק עבודות ופרוייקטים מוגמרים

דרך נוספת ולא פחות חשובה בבחירתכם קבלן בנייה הינו לבקש לצפות בתיק עבודות של הקבלן הכוללים כמובן גם פרוייקטים מוגמרים ומוכנים. מתיק עבודות זה, תוכלו להתרשם גם מאמינות הקבלן, גם מיכולתיו, ניסיונו, תחומי ההתמחות שלו, רמת הגימור והביצוע של עבודותיו וכך להחליט האם הקו אותו מוביל הקבלן מתאים לכם, לחזונכם וכן לתקציבכם.
במידה ויש לכם אפשרות, הגיעו אל הבתים והפרוייקטים המוגמרים הפיזיים של אותו קבלן ובקשו להתרשם מהם באופן אישי בעין ובתחושה. האם העבודה יפה, נקייה, שלמה מתקלות ובעיות ועוד. זה יכול להיות הן בבתים ופרוייקטים גמורים ומוכנים והן בפרוייקטים תוך כדי הקמה בכדי לבדוק את העבודה עצמה מהצד והתנהלות הקבלן והעובדים במהלך הפרוייקט ועבודתם.
 

 
נקודות חשובות בפגישה עם הקבלן

בקשו להפגש עם הקבלן לשיחה אישית אחד על אחד גם כדי להתרשם ממנו באופן אישי אך גם כדי לבדוק עימו מספר נקודות חשובות לכם ולפרוייקט שלכם.
בדקו עם הקבלן אודות:

  • האם הם מקבלים פרוייקטים לבנייה בסדר גודל שלכם? ניתן לאמת לפי סיווג הקבלן.
  • האם הינם מוכנים לספק המלצות אודותיהם, בעיקר המלצות פיננסיות מספקים או בנקים?
  • האם יוכלו לשתף עמכם רשימה של לקוחות עבר (קשור גם לחלק תיק עבודות מוגמרות).
  • כמה פרוייקטים נוספים יהיו לקבלן במקביל לפרוייקט שלכם? (לוודא כי יהיה ממוקד בפרוייקט שלכם ויעמוד בזמנים).
  • כמה זמן עבדו יחדיו עם אנשי הצוות שלהם וקבלני המשנה? (לוודא כי מדובר בצוות מגובש ובעל ניסיון ואמון בעבודה יחד).
מעוניינים לפתוח דיון בנושא ולשוחח עם אנשים נוספים אשר שיפצו או בנו בית ונכס? הכנסו אל פורום האתר ושוחחו עם אנשים ואנשי מקצוע מכלל רחבי הארץ אודות כל נושא בתחום.
 

קבלת הצעת מחיר והתרשמות מאנשי הצוות

קבלן בנייה יהיה במרבית המקרים הקבלן הראשי אשר יעבוד עם צוות שלם ואף קבלני משנה, כל אחד בתחומו – חשמל, אינסטלציה, שלד ועוד. חשוב לקבל הצעות מחיר עבור הפרוייקט שלכם, הצעה מקיפה ומסודרת כך שתבינו על מה הנכם משלמים וכמה יעלה כל חלק וחלק בבנייה ולראות כי מדובר בקבלן שיודע את עבודתו, מכיר את המחירים ולא מנסה להוציא מכם סכומי כסף מיותרים.
בעזרת דרך פשוטה ביותר של קבלת הצעת מחיר תוכלו גם לדעת מיהו קבלן רציני ומיהו בלשון העם "חאפר". קבלן אשר אינו רציני ו/או מקצועי יגיע לשטח ופשוט יזרוק מחיר מבלי לבדוק את השטח, הנתונים ומצבכם באופן מקיף, הוא ידבר בלשון חלקלקה ויבטיח לכם הבטחות אשר אין להן כיסוי אמיתי.

לעומתו, קבלן מקצועי, אמין ורציני יגיע לשטח, יבדוק את כלל הנתונים הן של השטח והן של מצבכם הכלכלי, רצונותיכם וחזונכם לפרוייקט, ורק לאחר בדיקה מקיפה של כלל הנתונים, חישובים, בדיקות עם כלל הגורמים כולל אנשי הצוות שלו וקבלני המשנה יחזיר לכם תשובה מקיפה, מדוייקת ואף יציע מספר אלטרנטיבות כך שתוכלו לבחון את כל האופציות ולבחור את המתאימה ביותר עבורכם והפרוייקט שלכם. ניתן להעזר גם באתר משרד הבינוי והשיכון בחלק רשם הקבלנים לפרטים נוספים אודות קבלנים מוכרים ועבודות בנייה מתוקנות.
 


התחייבות אודות לוח זמנים לפרוייקט

נסו להגיע ללוח זמנים מוגדר עם הקבלן, כזה אשר הינו מתחייב עליהם וזה נכון על כלל הפרוייקט. אל תחשבו כי קשה לאנשי מקצוע ובהם קבלנים להתחייב לפרוייקט שכן קבלנים מוכחים ומקצועיים יידעו להתחייב על לוח זמנים מוגדר לאור ניסיון עבר וניסיון מוחלט בתחומם, כמו גם תוכניות מלאות ומאוד מובנות אודות הפרוייקט, מה הוא יכיל וכיצד ייראה בסיומו.

התחייבות אודות לוח זמנים משאירה אתכם עם ראש ולב שקטים אודות הפרוייקט ולקבלן זמנים מוגדרים מאוד אשר בהם הינו חייב לעמוד. כך, קבלן זה לא ישאיר את הפרוייקט שלכם בעדיפות נמוכה ולא "ימרח" אתכם על פרקי זמן לא מוגדרים. קבלן אשר תוכלו לחתום עימו על תנאים מוגדרים ולוח מוגדר הינו קבלן אמין ומקצועי אשר יודע מה הינו עושה, אחרת לא היה מתחייב שכן שמו והמוניטין שלו הינם על השולחן פה גם כן.
 
 

לוח זמני תשלומים

סגרו עם הקבלן אודות אופן ולוח זמני התשלומים אודות הפרוייקט כך שיהיה נוח לכם ולא יפריע לו כלל בביצוע עבודתו. אם הקבלן דורש מחצית מסכום הפרוייקט עתה בתחילת הפרוייקט, ייתכן כי הינו נתון בחובות כלכליים שאינכם מודעים אליהם או שהוא חושש כי לא תצליחו לשלם את יתרת הסכום לאחר גמר הפרוייקט.

עבור פרוייקטים גדולים, מקובל לשלם 10% מהסכום הכולל במעמד החתימה על החוזה, שלושה תשלומים של 25% באופן שווה במהלך הפרוייקט ולבסוף תשלום אחרון של 15% הנותרים כאשר הנכם מרגישים כי הפרוייקט גמור ושלם לחלוטין על כל היבטיו ומרכיביו אשר קבעתם עם הקבלן.

עתה הנכם יודעים טוב יותר מה לבדוק טרם בחירת קבלן בניין, אך אם ברצונכם להתייעץ עם מגוון המומחים שלנו ואנשי המקצוע בתחום - חפשו את אחד המקצוענים באתר או כנסו לפורום. בהצלחה!
 

לקבלת הצעה מקבלן מומחה - עוד היום התקשרו: 072-331688829/09/2014    המאמר עודכן בתאריך 21/07/2019    thebuilder.co.il
פורום בנייה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thebuilder.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 thebuilder.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קבלנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קבלני בניין
מחפשים קבלן בניין מומלץ? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם הקבלנים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!