thebuilder.co.il

כל מה שצריך לדעת על לימודי בנייהלימודי הנדסת בניין פותחים בפני בוגרי המקצוע מגוון אפשרויות תעסוקה בתחומי הקבלנות, הבניין, הנדסה אזרחית וכולי.בשורות הבאות נפרט כמה עובדות חשובות אודות מסלול לימודים חשוב זה, לימודי הנדסת בניין


לימודי הנדסת בניין

הנדסת בניין
הוא תחום עתיק יחסית במדעי ההנדסה, המשתמש במגוון של תחומי ידע בסיסיים, בייחוד פיזיקה ומטמתיקה, לפתרון בעיות הקשורות בחוזק מבנים, יצירת צורות תלת מימדיות ועוד.

לימודי הנדסת בניין נמשכים בדרך כלל ארבע שנים אקדמיות מלאות, בדרך כלל כל שנה בת שני סמסטרים.

בשנה הראשונה של לימודי הנדסת בניין מלמדים ברוב מוסדות הלימוד קורסים בסיסיים במטמתיקה, פיזיקה, שרטות תלת מימדי (בדרך כלל בתוכנות מחשב) וכדומה.

השנתיים הבאות של לימודי הנדסת בניין מוקדשות ללימוד יסודות הנדסת הבניין: סטטיקה (פיזיקה של גופים קשיחים), חוזק חומרים, תכנות ומודלים חישוביים, מתמטיקה יישומית ועוד.

השנה האחרונה מוקדת לכמות מצומצמת של קורסי בחירה וכן ביצוע פרוייקט מעשי. הפרוייקט של לימודי הנדסת בניין מתבצע תחת הנחייה של פרופסור באקדמיה או לחליפין באחד ממוסדות התעשייה המוכרים בתחום, ומטרתו להעניק לבוגר שבדרך מעט התנסות מעשית וכן לאפשר לו ללמוד יותר על התחום הספציפי של לימודי הנדסת בניין בו הוא מעוניין.


מה נותנים לימודי הנדסת בניין?

המטרה של לימודי הנדסת בניין היא להעניק מגוון כלים בסיסיים ורחבי שימוש, שיוכלו למשמש את הבוגר במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ויכנו אותו (או אותה) להתמודדות בשוק תעסוקה תחרותי מאוד ומשתנה תדיר.


כמה ואיפה אפשר ללמוד הנדסת בניין?

מסלולים של לימודי הנדסת בניין בדגשים וגישות שונים פתוחים במגוון אמצעי לימוד בארץ, כמו אוניברסיטת בן גוריון, הטכניון, מכללת סמי שמעון, ומוסדות רבים אחרים. שכר הלימוד במקרה של מוסד אוניברסיטאי (כולל מכללות אוניברסיטאיות) עומד על פחות מ10000 שקלים בשנה.

במקרה של מכללות פרטיות שכר הלימוד גבוה יותר, ויכול להגיע לכ-30 אלף ש"ח לשנה.

הם לימודים אינטנסיביים, ומרבית הסטודנטים מוצאים עבודות רציניות במהלך הלימודים כפגיעה קשה באיכות הלמידה ורמת הציונים.

עם זאת, כל מוסדות הלימוד מציעים מגוון מסלולי מלגה והנחה על פי קריטריונים שונים  כמו מצב כלכלי, מצב חברתי ומשפחתי, מעורבות בקהילה, מצויינות וכו'.


ומה הלאה?

כאמור לימודי הנדסת בניין מוכוונים לתת מגוון כלים בסיסיים ולא להגביל לתחום עיסוק יחיד. לפיכך, במידת מה ההחלטה על הקריירה הספציפית מתחילה רק אחרי סיום הלימודים. בפני הבוגרים הטריים עומדות מגוון אפשרויות תעסוקה ממשלתיות, אזרחיות ואקדמיות.

החל ממהנדס העיר בכל רשות מקומית, דרך משרות צבאיות ואחרות, וכלה במשרדים פרטיים.

למעוניינים בהמשך לימודים או קריירה אקדמית, קיימים מגוון תארים מתקדמים של לימודי הנדסת בניין, כולל תואר שני, שלישי וכן דוקטורט בהנדסת בניין. כמו כן תארים מתקדמים ממגוון רחב של דיסיפלינות אחרות, כמו פיזיקה, מתמתיקה, כימיה ועוד, פתוחים בפני בוגרי לימודי הנדסת בניין.


לימודי הנדסת בניין בטכניון נחשבים למתקדמים מאוד, לא רק ברמה הישראלית אלא גם על פי אמות מידה אירופאיות13/08/2010    thebuilder.co.il
פורום בנייה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thebuilder.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2019 thebuilder.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קבלנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קבלני בניין
מתעניינים בקורס בנייה? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם עם מידע והצעות
אנחנו עובדים עם הקבלנים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!