!האתר הוא חלק מרשת לוקאלי פרסום באינטרנט של אינדקס עסקים ממוקד
thebuilder.co.il
עמוד הבית » פורום בנייה
כניסה למנהלים

פורום בנייה

הפורום של thebuilder, מאפשר לכם לקבל תשובות, טיפים, ולשמוע המלצות של קבלנים מנוסים , שראו אתר בנייה אחד או שניים בחיים שלהם. אנחנו מזמינים אתכם ליטול חלק בפורום שלנו ותראו איך אתם מקבלים את כל התשובות שאתם מחפשים! הבהרה: התשובות בפורום זה אינן תחליף לקבלת ייעוץ מקצועי מאיש מקצוע מוסמך, וההסתמכות עליהן תעשה על אחריות המשתמש בלבד.

מנהלי הפורום

אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי

היכולות שלי בתחום הנדסת מבנים נוצרו אודות שנות ניסיון והתמחות בתחומים השונים של ענף הבנייה. ניסיון זה מאפשר לתת פתרונות מיידיים לכל דורש בכל רגע

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
07/01/2014 17:35
עלות בניית שלד     ו    אפי אפי    

היי, אשמח בבקשה לדעת בקרוב, עלות בניית שלד לבית עם 2 מפלסים כשבנוסף יתבצעו עבודות של בניית תקרות גבס מעוצבות במהלך הבנייה.

תודה, אפי.

07/01/2014 21:53

קח בחשבון עלויות של שלד בלבד בין 2000-2500 ש"ח למ"ר ללא גבס.
תקרת גבס, אם לא מדובר במשהו סופר מסובך צריכה לעלות כ-150 ש"ח\מ"ר

31/12/2013 17:03

היי, אני מעוניין לעשות שיפוץ בסלון, בעיקר צביעה מחודשת כי הקירות סובלים מרטיבות וכתמי עובש ישנים. הרטיבות היא עניין שחוזר על עצמו ואשמח על המלצות לטיפול בבעיה , האם אני צריך להזמין קבלני צבע ?

31/12/2013 22:51

הזמנת שיפוצניקים היא פתרון לטווח קצר מאד - עד הגשם הקרוב. חדירת רטיבות היא כשל מבני חמור. על מנת לפתור את הבעיה אתה צריך מהנדס ולא שיפוצניק.

18/11/2013 05:49
מרפסת     ו    דוד דוד    

אני מחפש קבלן רשום לבנות מרפסת לדירתי בבנין על קומות כשמעלי ומתחתי יש מרפסת. אני לא בניתי עם כולם ורוצה כעת לבנות. יש בידי היתר אבל השכן מתחתי לא מוכן שאשתמש במרפסת שלו לצורך הצבת רגליים לתמיכת יציקת הרצפה.
1. איך אמצא קבלו רשום ואוודא שהוא אכן כזה ולא שיפוצניק שמתחזה, כי ההיתר מחייב אותי לקבלן רשום
2. במידה ואצטרך לבנות בלי השכן מלמטה  האם מרפסת מפלדה מצריכה בקשת היתר חדשה?
3האם אני חייבת שהאדריכל והקונסטרוקטור שחתמו על הגרמושקה הם אלו שיחתמו על גמר העבודה?
תודה

18/11/2013 06:47

להלן התשובות לשאלות לפי הסדר:
1. כמו שלנהג יש מסמך שנקרא רישיון נהיגה, לקבלן אמור להיות מסמך שנקרא רישיון קבלן. מה שצריך לעשות הוא לוודא באמצעות תעודת זהות שלו כי הרישיון אכן שייך לו ולא לחבר שלו.
2. מרפסת מפלדה אינה דורשת בקשת היתר חדשה אם היא לא חורגת מקווי הבנייה שאושרו בהיתר.
3. האדריכל והקונסטרוקטור החתומים על תכניות ההגשה הם אלה שצריכים, בעקרון, לחתום על תעודת גמר ולאשר כי הבנייה בוצעה עפ"י ההיתר. ניתן להחליף אותם בבעלי מקצוע אחרים בהסכמתם בכתב.

18/11/2013 08:50
מרפסת     ו    דוד דוד    

תודה רבה על תשובה מהירה.
שאלה נוספת:
האם המהנדס/קונסטרוקטור שחתם על הגרמושקא ותכנן אותה לבניה בצורה של בטון וכעת מתבקש להכין תכנית אחרת לבניה מפלדה רשאי לדרוש ממני כסף עבור התכנית שעשה ועבור תכנית חדשה?
הרי אני שילמתי לאדריכל עבור הגרמושקא והוא זה שקיבל את התכנית מהמהנדס ולהבנתי (אולי בתמימות) חשבתי שהתשלום לאדריכל כולל את התשלום למהנדס. כי שילמתי עבור כל הגרמושקא ופתאום כעת מתברר לי שקבלנים מבקשים ממני את התכנית והמהנדס מבקש תשלום על כך. ולכן עולה השאלה האם אני אמור לשלם לו פעמיים?
לא יודע איך לצאת מהתסבוכת , למי להאמין ולמי לא.
לא מבין בתחום.
יש מישהו שיכול לעזור לי בסבך העיניינם?

18/11/2013 10:31

השאלה כאן עוסקת בפרטי ההסכם. אם שילמת לאדריכל רק על הכנת בקשה להיתר, אזי מגיע למהנדס תשלום נוסף על תכניות עבודה, בטח כאשר מדובר בשינוי תכנון מבטון מזוין לפלדה. אם הסכמתם שבמחיר כלולה עלות תכניות עבודה, והאדריכל לא בדק האם התכנון שלו גם אפשרי לביצוע, אזי הוא צריך לשאת בעלויות תכניות העבודה. בכל מצב, מישהו צריך לשאת בעלויות התכנון החדש  בהתאם למה שסיכמתם בהסכם הראשוני.

30/12/2013 17:01
רשיון קבלן     ו    יריב יריב    

רק תוספת קטנה ברשותכם לגבי רישיון הקבלן. אפשר לברר גם מול משרד הבינוי והשיכון והכי פשוט זה לבדוק בכתובת הזאת - http://www.moch.gov.il/rasham_hakablanim/Pages/pinkas_hakablanim.aspx

האתר מאפשר לבדוק אם קבלן אכן רשום בפנקס הקבלנים.

25/12/2013 14:32
ספוטים לגבס     ו    דקל דקל    

שלום, כמה עולה עבודת ספוטים לגבס? אני לא מחפש אומנות בגבס, אלא משהו מאוד פשוט שלא דורש נורות מאוד יקרות שנשרפות בקלות. האם אפשר יהיה לבצע את עבודת השיפוץ בהוצאה של 5000 ש"ח?

26/12/2013 09:23

זו שאלה שיש להפנות לקבלנים. בענף הזה הכל עניין של היצע וביקוש.

18/12/2013 15:05
תכנון בית     ו    ליאה ליאה    

שלום , אנחנו זוג צעיר שבונה פעם ראשונה בית , רצינו לשאול איך עובדת ההתנהלות של האדריכל וקבלני הבניין ? מי למעשה מנהל את תהליך הבניה ?

18/12/2013 16:48

אין יותר מדי השקה בין הקבלן למתכננים במהלך עבודות הבנייה.
פיקוח עליון מסתכם בביקורים מעטים של מתכנן השלד (בדיקת ברזל לפני יציקה), האדריכל (פעם או פעמיים במהלך כל תקופת הבנייה) ןיועצי אינסטלציה וחשמל (פעם במהלך עבודות שלד ופעם במהלך עבודות גמר - בד"כ בסוף)
אי לכך, על מנת לוודא שמה שמתוכנן זה אכן מה שייבנה מומלץ להסתייע במפקח בנייה מטעמכם או לקחת קבלן מפתח עם רישיון שאחראי על הכל  ולהסתמך על מקצועיותו. בכל מקרה לצורך קבלת תעודת גמר כל המתכננים חותמים כי הכל בסדר, השאלה היא עד כמה הם באמת יודעים מה מסתתר בתוך הקירות של הבית.
בהצלחה

09/12/2013 17:07
גג נשפך     ו    אירנה אירנה    

יש לי גג עם תעלות ולכן יש הרבה יונים על הגג היונים סותמים את התעלות ואז נכנס לי כל הגשם.
אני מעוניינת לבטל את התעלות ולעשות גג נשפך.
האם זה אפשרי?

09/12/2013 19:32

תיאורטית הדבר אפשרי, אך לעתים כרוך בעלויות גבוהות, תלוי במבנה של הגג. על מנת לאפשר ניקוז חופשי צריך גג הרעפים לבלוט לפחות 20 ס"מ מעבר לקווי הקירות ורצוי שיירד גם למפלס נמוך יותר, אחרת המים יירדו על הקירות של הבית וילכלכו אותם. לפעמים על מנת לבטל מזחלות צריך להגביה את כל הגג או לשנות את השיפועים, ואז הדבר אינו כדאי. הרבה יותר קל להדביק דוקרנים נגד יונים בהיקף המזחלות וכך היונים לא יוכלו לסתום אותן.

02/12/2013 18:03

היי, אנו משפצים את חדר הילדים לקראת תינוקת חדשה. יש לנו תקרה גבס בסלון וחשבנו להכין מבנה דומה גם לחדר של הקטנה. קבלן שיפוץ אמר לנו שבנייה בגבס לא מתאימה לחדרי תינוקות, מישהו יכול להסביר לנו למה?

02/12/2013 19:12

אולי הקבלן סבור שגבס פולט חומרים רעילים בגלל היותו עשוי חומרים סינטטיים. לדעתי זו אגדה אורבנית שאין לה אחיזה במציאות.

25/11/2013 17:45

אהלן, ברצוני לברר האם צריך חוזה שיפוץ דירה כאשר מדובר בעבודה פשוטה של בניית מחיצת גבס. העבודה כולה תסתיים בתוך יום אחד (לפי מה שהקבלן אומר). הוא לא רוצה לחתום על חוזה ואני מתלבט האם זה צריך להדליק אצלי נורה אדומה? מה דעתכם? טל.

25/11/2013 19:17

אם הקבלן מסרב לחתום על הסכם כתוב שבו מתאר כל צד את התחייבויותיו לצד השני, כנראה שיש לו ממה לחשוש. גם עבודת שיפוץ פשוטה יכולה להסתבך ולהפוך לגיהנום, אז אני הייתי מאד נזהר במקומך, במיוחד כאשר אתה מכניס אדם זר לבצע עבודה בביתך. יש מספיק בעלי מקצוע שמוכנים לחתום על הסכם, וההסכם לא צריך להיות ארוך ומסובך.

17/11/2013 11:39

שלום רב.  קיבלתי מקבלן הצעת מחיר לבניית גדר בטון.  הקבלן רשם בראש ההצעה  "מחיר קומפלט" כך וכך..
 ולא רשם דבר בתחתית ההצעה-  לא בשורת המע"מ  ולא בשורת הסך הכולל.  

לי היה ברור שהמחיר הרשום למעלה כולל מע"מ והוא טוען שלא.
מי צודק?

יצויין עוד שאני אדם פרטי והגדר היא הגדר שמסביב לבית הפרטי שלי.

17/11/2013 20:48

התשובה לשאלתך איננה הנדסית אלא משפטית. בדרך כלל מקובל לכלול בהתעות מחיר לפרטיים את המע"מ, ואם המע"מ אינו כלול בהצעה אז לרשום בפירוש: המחיר אינו כולל מע"מ.
לדעתי, אם אתה מעמיד ויכוח זה בפני שופט אתה זוכה.

13/11/2013 10:48
חתימת מהנדס     ו    ארז ארז    

כמה צריכה לעלות חתימת מהנדס עלאישור פתור ממ"ד  בקשר לבקשת היתר בנייה על חריגה שנעשתה לפני שנים בידי הקבלן תוך כדי הבנייה שלו וכן חתימה על הרמוניקה על ההירת

13/11/2013 21:14

חתימה על תכנית מצבית כולל פטור מממ"ד היא קבלת אחריות על כל מה שנעשה במבנה גם כלפי החוק וגם כלפי הדיירים. לא כל קונסטרוקטור מוכן לקחת סיכון כזה בלי לבדוק את הבית קודם ולגלות אם אין בו סדקים וכו...
חוץ מזה, היום הרשויות דורשות לא רק חתימת קונסטרוקטור אלא גם חתימת המהנדס האחראי על ביצוע השלד, כלומר מהנדס מטעם הקבלן וחתימת הקבלן האחראי.
אני, למשל,  על כל חתימה כזאת בנפרד הייתי לוקח 2,000 שקל, כלומר 6,000 ש"ח על שלושת החתימות יחד. 

09/11/2013 20:03

שלום
1. לפני כ- 24 שנים הרחיב דייר בקומת הקרקע את דירתו בבית משותף ( בן 9
    דיירים    ב- 3 קומות).
2. אני גר בקומה שנייה ורציתי לדעת האם קיים תקן ו/או מפרט ו/או הנחיות לכך
    שיסודות ההרחבה בדירת הקרקע צריכות להיות כאלו שיאפשרו לבצע הרחבת
    דירות גם בקומות שמעל קומת הקרקע.
3. האם יש הנחיות לכך שתוכנית היסודות של ההרחבה שבוצעה ע"י דייר אחד בבית
    משותף צריכות להשמר היכן שהוא - יש לציין כי המהנדס כבר נפטר.
4. בתודה

09/11/2013 20:59

אין שום כלל לגבי ביסוס לתוספות בנייה בבניינים רבי קומות, וזאת משום שההחלטה היא כלכלית. אם רוצים דיירי קומות עליונות שהדייר שמבצע תוספת בנייה בקומת קרקע יתחשב בצרכים שלהם לתוספות בנייה עתידיות מעל לתוספת שלו, עליהם להשתתף בהוצאות הביסוס, כי הרי ביסוס למבנה של מספר קומות עולה יותר מביסוס לקומה אחת.
שנית, אם התוספת בוצעה לפני 24 שנים והתכניות לא נשמרו, יש להתייחס אליה כאילו אינה קיימת, כלומר על דיירי קומות עליונות לבצע ביסוס נוסף לעצמם ולבנות עמודים גבוהים סביב התוספת של קומת קרקע כך שהמבנה שמעל לא יישען על קומת קרקע כלל.
אם בכל זאת רוצים לבדוק מה נעשה בתוספת זו, ניתן לקבל היתר בנייה של התוספת שבוצעה בקומת קרקע ולתת למהנדס מטעמכם לבדוק את החישובים הסטטיים שעשה המתכנן הקודם כאשר הוגשה הבקשה להיתר, וזאת במידה ונשתמרו.
את ההיתר צריך לבקש מהארכיון של המועצה המקומית שלכם.

06/11/2013 16:15
ריצוף גינה     ו    בטי בטי    

מעוניינת לרצף את הגינה שלי, זה דורש אישור כלשהו?

06/11/2013 23:09

כל עוד את לא מרימה שום גגון מעל זה, והריצוף יהיה ניתן לפירוק במקרה שיצטרכו לגלות את אחד מקווי המים או הביוב שעוברים בחצר שלך אין לך שום בעיה.

31/10/2013 20:02
הפרות מצד קבלן     ו    רן רן    

במסגרת הרחבה של יישוב נבחר קבלן לבניית 100 יחידות דיור. (דו משפחיתים בני 2 קומות כ"א). היחידות נמצאות בשלב מתקדם כשחלק מהבתים אמורים להתאכלס בחודש הקרוב. עד עתה הקבלן אישר לאנשי מקצוע בתחום המיזוג לעשות עבודות בבתים שונים. ענייננו נוגע לעבודות להעברת צנרת מיזוג דרך סיתות וקידוח בקירות והעברת הצנרת אל "אמבטיה" שבגג הבית- שם אמורות לשבת יחידות המיזוג.. אתמול ,לפתע החליט הקבלן כי הוא לא מאפשר יותר לאנשי מיזוג חיצוניים להיכנס מאחר ולטעמו קידוח, סיתות  והעבודות הנלוות יכולות לגרום לנזילות. הוא מבקש שנעביר את העבודה לאיש מטעמו ושכל הצנרת תעבור בריצפה (מה שלהבנתי פוגע משמעותית בתפקוד המיזוג-חימום וקירור). מה ניתן לעשות? אגב, המפקח בפרויקט מקבל משכורותו מהקבלן עצמו? אודה על תשובתכם.
 

01/11/2013 11:19

קשה לי להתייחס לנושא מבלי לראות מה רשום בהסכם עם הקבלן לגבי גבולות אחריות והכנסת בעלי מקצוע במהלך עבודות הקבלן. כדאי לכם להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום החוזים. בעקרון, אם לקבלן קשה לאטום סביב פתחי צנרת בגג (וזה משהו שיש לו פתרון הנדסי) אז אולי כדאי לו להחליף את צוות האיטום שלו. כנראה שהבעיה של הקבלן היא עלויות נוספות כתוצאהמכך, לכן צריך לבדוק מה רשום בחוזה ביניכם. לגבי השאלה מי משלם את שכרו של המפקח, גם התשובה לכך אמורה להיות בהסכם. בד"כ את שכרו של המפקח לא משלם הקבלן כדי שהמפקח יהיה נאמן ליזמים.

01/11/2013 20:36
הבהרות     ו    רן רן    


ראשית, המפקח בוודאות הוא מטעם הקבלן-לא ברור איך מאפשרים זאת כי מדובר בניגוד עניינים ברור אולם לצערי זה המצב.
שנית, הקבלן טוען כעת שהקידוחים דרכם תעבור הצנרת למיזוג יכולים לגרום לנזילות ואף לנזק במבנה עצמו.
לעניין החוזה - הקבלן עד לפני מספר ימים איפשר לאנשי מקצוע מתחום המיזוג להיכנס לבתים אחרים בפרויקט ולעבוד. יתרה מכך הקבלן אף היה זה שהמליץ על בעלי מקצוע בתחום. כעת הוא לא מוכן יותר להכניס בעלי מקצוע מטעמים שלעיל. התנהגותו של הקבלן יכולה להוות אף היא חוזה לכל דבר ועניין וכוחה יפה כמו מה שכתוב או לא כתוב בחוזה. אין לנו רצון להיכנס לוויכוח עם הקבלן ולמריבות מחד, מאידך, דרישותיו כעת מייקרות מאוד את סעיף המיזוג בשל העובדה שיש צורך בתוספות של צנרת וזו אמורה לעבור ברצפה- מה שלידיעתי גורם לירידה באפקטיביות של המזגן.
האם יש מפרט או תקן מסויים מחייבים לפיהם אמורים לעשות את העברת הצנרת בקירות בעזרת סיתות וקידוח?
תודה מקרב לב

02/11/2013 10:17

בענף הבנייה בישראל יש מספר תופעות שלא פוגשים בענפים אחרים או בחיי היום-יום. תופעה ראשונה היא שהמילה הנאמרת כמעט ואינה מחייבת. מכוון שרוב בעלי מקצוע בענף הם שקרנים שיכולים לאשר דבר וכעבור מספר דקות להתכחש לכך, תמיד נוטים לסגור את כל ההסכמות בחוזה הכתוב, כלומר מה שלא נכתב ונחתם בדיו, אפשר לומר שהוא כמעט אינו קיים. תופעה שנייה היא שרוב בעלי המקצוע בענף מבינים בתחום צר בו הם עוסקים, לכן הם לא תמיד יודעים את המשמעויות ההנדסיות והכספיות של כל צעד או הוראה שנתנו. קורה הרבה שקבלן מסוים מסכים לשיטת עבודה מסוימת, אבל רק כעבור מספר ימים רואה את התוצאות הבלתי צפויות של החלטתו ואז חוזר בו מהסכמתו. מסיבה זו חשוב שיהיה הסכם חתום עם מפרט טכני מפורט של כל העבודות, סדר בוצוען, חומרים וכל גבולות האחריות של כל צד, וגם חשוב שיהיה מפקח בלתי תלוי עליו הסכימו 2 הצדדים או מפקח מטעם היזם, שאינו מבין בכל עבודות הבנייה, אשר יפרש נכון את מה שכתוב בחוזה וגם ידאג שכל צד ימלא אחר התחייבויותיו.

02/11/2013 10:23

אין שום מפרט כללי שמעדיף העברת צנרת בקירות על העברת צנרת בתקרות וכו... יש דרך נכונה לעשות זאת גם בקירות וגם בתקרות, לכל דרך יתרונות וחסרונות משלה. מה שכן, יתכן שמפרט מיוחד הנספח לחוזה (אם קיים) כן מגדיר באיזו שיטה עובדים בעבודה ספציפית שלכם, וזאת ניתן לבדוק רק אם קוראים את החוזה.
הבחירה באחת השיטות נובעת בד"כ מתכנון מהלך הצנרת בבניין

29/10/2013 15:31

לצערי מטוסים רבים חולפים מעל ביתי, איך אפשר לשמור על הבית מפני הרעשים?

29/10/2013 22:04

הרעש נכנס לבית בעיקר דרך הפתחים שבקירות החיצוניים, דהיינו הדלתות והחלונות.
אי לכך, על מנת לבודד את הבית אקוסטית מחליפים דלת כניסה לדלת אקוסטית ואת חלונות הבית לחלונות עם זכוכית בידודית.
מכוון שחלק מדלתות הכניסה כבר באות עם מילוי חומר מבודד רעש, הייתי מתחיל בחלונות.

24/10/2013 14:27

היי, רציתי לשאול מה ההבדל בין קבלן בניין למפקח בנייה? אם תפקידו של קבלן הבניין הוא לא לפקד על כל הפרוייקט גם ?

תודה מראש
רפי

24/10/2013 23:20

מדובר ב-2 פונקציות שונות לחלוטין עם אינטרסים מנוגדים.
קבלן - גורם שקיבל על עצמו לבנות עבור הלקוח מבנה עפ"י תכניות מוסכמות, בסטנדרט מוסכם ובמחיר מוסכם.
מפקח בניה - איש אמון של הלקוח האחראי לבדוק כי הקבלן אכן עומד בתנאי ההסכם, דהיינו שמבצע את העבודה לפי התכניות, לפי כל הסטנדרטים של ההסכם וכל הכללים המקובלים בענף הבנייה.
מכוון שרוב הלקוחות אינם מבינים מספיק בבנייה על מנת להעריך את עבודתו של הקבלן, מקובל למנות מפקח בנייה מטעם הלקוח שישמור על האינטרסים שלו מול הקבלן.

22/10/2013 14:53
חוזה שיפוצים     ו    עדן עדן    

חתמנו על חוזה שיפוצים לבניית מדפים מגבס. הקבלן סירב לחתום על תעודת אחריות לעמידות המבנה, אך טען כי מדובר במבנה מאוד יציב. כמה זמן מחזיקים מעמד מדפים מגבס? האם אכן נוכל להשתמש בהם עשרות שנים ללא כל בלאי?

22/10/2013 21:42

מדף מגבס יכול להחזיק מעמד כמה עשרות שנים ב-3 תנאים:
א. תוכנן נכון לעומסים בהם הוא צפוי לעמוד ובוצע לפי תכנית.
ב. לא נחשף במשך כל התקופה הזו לרטיבות.
ג. לא מקבל מכות כתוצאה נפילת חפצים כבדים או כתוצאה מהתנגשות של אחד מדיירי הבית.
סביר להניח כי קבלן שהוא גם מהנדס ויודע לחשב את העומסים הצפויים ולתכנן נכון היה גם חותם לכם על היציבות עם ההסתייגויות שציינתי.
אם הקבלן לא רצה לתת לכם שום אחריות על חוזק ויציבות, יתכן שהיו לו סיבות טובות לכך.

17/10/2013 21:04

אני צעד אחד לפני כניסה לעולם הקונסטרוקציות הכבדות
אני כרגע בסטנד ביי לתת הצעה לקבלן על קונסטרוקצית מתכת 
הוא רוצה ממני מחיר לפי טון לקונסטרוקציה, מישהו יכול לעזור בכיוון המחירים ?

18/10/2013 17:45

עבודות מסגרות פלדה נהוג לתמחר לפי מחיר לטון קונסטרוקציה, אבל המחיר צריך להתאים לעבודה עליה אותה אתה מתמחר. מה שעושים הוא מחשבים את המחיר הכולל שאתה רוצה לבקש עבור העבודה ומחלקים אותו בסך משקל הקונסטרוקציה שיש עפ"י תכנית. בהיעדר 2 המרכיבים האלה אין אפשרות לתת מחיר לפי משקל. צריך לדעת מה המחיר הכולל שאתה רוצה על העבודה ואת משקל הפלדה שיש בעבודה זו עפ"י תכנית שמוסכמת על 2 הצדדים

17/10/2013 13:51
חוות דעת לקבלן     ו    אסף אסף    

שלום רב.  לקחתי חוות דעת מקצועית ממהנדס בניין והעברתי זאת לקבלן הבנייה אך הוא מתעלם ממנה ולא פועל לפיה , מה עלי לעשות ?

17/10/2013 19:49

בידיך 2 ברירות: או להוריד את הראש או להתעמת עם הקבלן על בסיס חוות הדעת.
אם חוות הדעת עשויה היטב, אזי לכל ליקוי שהמהנדס מצא יש מחיר שיעלה לך לתקן את הליקוי בעצמך.
במקרה זה ניגשים אל עורך דין עם חוות הדעת ומוציאים לקבלן הסורר מכתב אתראה לפני נקיטת הליכים עם פירוט הנזקים לפי חוות הדעת בתוספת עלויות שהייתך עם המשפחה מחוץ לדירה במהלך התיקונים ונזקים נוספים שעורך הדין ימצא לנכון להוסיף (עוגמת נפש, שכר טרחתו ושכר טרחת המהנדס...)
אם הקבלן עדיין לא מגיב ואתה סומך על המהנדס מטעמך, אתם תובעים את הקבלן תביעת נזיקין ומכריחים אותו לתקן את הליקויים באמצעות בית המשפט או מוציאים ממנו פיצוי כספי על אי תיקון הליקויים.
כמובן שסביר להניח כי גם הקבלן יביא מהנדס מטעמו לבית המשפט שיטען את ההיפך הגמור ממה שטען המהנדס שלך, ובית במשפט ימנה מהנדס מטעמו על מנת לקבוע מי מהמהנדסים צודק

06/10/2013 16:47
אדמה     ו    יפה יפה    

היי,
אני גרה בגדרה בבית קיים ועורכים שיפוץ, יש לנו בגינה אדמה שנראית כמו אדמת חמרה, הבנתי שיש הבדל מבחינת השיפוץ בסוג האדמה (מבחינת מאמצים שהיא מפעילה), מבחינה תקציבית הבנו שבדיקת קרקע היא עניין יקר, בייחוד יחסית לשיפוץ שאנו עורכים (הוספת שטח מרוצף בגינה)
האם יש דרך זולה יותר לזהות האם הקרקע בגינה טופחת או לא?
האם קיימת מפה או טבלה שניתן לזהות את סוג הקרקע לפי יישוב?

תודה מראש,
יפה

06/10/2013 22:05

את התפיחות של הקרקע מגדירים כהבדלי נפח בין קרקע זו במצבה היבש לבין המצב הרטוב. ניתן לבצע ניסוי פשוט בעזרתו בודקים את התפיחה של הקרקע:
לוקחים דגימה מהקרקע, מניחים על משטח ישר, מרווים אותה במים עד שהיא הופכת לבוץ ואז משאירים להתייבש. אם כתוצאה מייבוש יווצרו בה פיצוצים אזי מדובר בקרקע תופחת.
כמובן שאין בניסוי זה כדי ללמוד דבר וחצי דבר על הכוחות שקרקע זו תפעיל או לא תפעיל על הבניין, ואיזה סוג של פתרון הנדסי יש לתת.
לשם כך אנשים לומדים בטכניון הנדסה והנדסת קרקע, לכן על מנת לבצע את העבודה נכון מומלץ להסתייע בהם.

05/10/2013 22:30
מחפש קבלן     ו    רוסלן רוסלן    

תוספת בניה קלה על הגג וסגירת מרפסת יש אישור בניה וכתב כמויות.


מעוניינים לקבל פניות מקבלנים?
מלאו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!
מנהלי הפורום:
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
הודעות נבחרות מהפורום:
תגובה למהנדס
20/06/2013 12:06 מתן
בנייה קלה
20/05/2013 12:27 ירון
תקן למעלית
12/08/2013 15:31 אלי
כניסה לפורום

מאמרים בתחום

אדמונד בן ישי - החלטת שאתה רוצה לבנות בית – איפה מתחילים
02/12/2013 מאת thebuilder.co.il
אדמונד בן ישי - החלטת שאתה רוצה לבנות בית – איפה מתחילים

כיום קניית מגרש או לחילופין בעלות על נכס מסוים,..

תמ"א 38 – הפרוייקט שכולם מרוויחים ממנו
12/09/2013 מאת thebuilder.co.il
תמ"א 38 – הפרוייקט שכולם מרוויחים ממנו

תמ"א 38 מציעה לדיירים בניין מחוזק ויציב בפני..


Copyright © 2014 thebuilder.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קבלנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קבלני בניין
מחפשים קבלני בניין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם הקבלנים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!
רוצים לקבל פניות מקבלנים מומלצים? לחצו כאן
סגור מחפשים קבלני בניין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות