!האתר הוא חלק מרשת לוקאלי פרסום באינטרנט של אינדקס עסקים ממוקד
thebuilder.co.il
עמוד הבית » פורום בנייה
כניסה למנהלים

פורום בנייה

הפורום של thebuilder, מאפשר לכם לקבל תשובות, טיפים, ולשמוע המלצות של קבלנים מנוסים , שראו אתר בנייה אחד או שניים בחיים שלהם. אנחנו מזמינים אתכם ליטול חלק בפורום שלנו ותראו איך אתם מקבלים את כל התשובות שאתם מחפשים! הבהרה: התשובות בפורום זה אינן תחליף לקבלת ייעוץ מקצועי מאיש מקצוע מוסמך, וההסתמכות עליהן תעשה על אחריות המשתמש בלבד.

מנהלי הפורום

אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי

היכולות שלי בתחום הנדסת מבנים נוצרו אודות שנות ניסיון והתמחות בתחומים השונים של ענף הבנייה. ניסיון זה מאפשר לתת פתרונות מיידיים לכל דורש בכל רגע

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
06/11/2013 16:15
ריצוף גינה     ו    בטי בטי    

מעוניינת לרצף את הגינה שלי, זה דורש אישור כלשהו?

06/11/2013 23:09

כל עוד את לא מרימה שום גגון מעל זה, והריצוף יהיה ניתן לפירוק במקרה שיצטרכו לגלות את אחד מקווי המים או הביוב שעוברים בחצר שלך אין לך שום בעיה.

31/10/2013 20:02
הפרות מצד קבלן     ו    רן רן    

במסגרת הרחבה של יישוב נבחר קבלן לבניית 100 יחידות דיור. (דו משפחיתים בני 2 קומות כ"א). היחידות נמצאות בשלב מתקדם כשחלק מהבתים אמורים להתאכלס בחודש הקרוב. עד עתה הקבלן אישר לאנשי מקצוע בתחום המיזוג לעשות עבודות בבתים שונים. ענייננו נוגע לעבודות להעברת צנרת מיזוג דרך סיתות וקידוח בקירות והעברת הצנרת אל "אמבטיה" שבגג הבית- שם אמורות לשבת יחידות המיזוג.. אתמול ,לפתע החליט הקבלן כי הוא לא מאפשר יותר לאנשי מיזוג חיצוניים להיכנס מאחר ולטעמו קידוח, סיתות  והעבודות הנלוות יכולות לגרום לנזילות. הוא מבקש שנעביר את העבודה לאיש מטעמו ושכל הצנרת תעבור בריצפה (מה שלהבנתי פוגע משמעותית בתפקוד המיזוג-חימום וקירור). מה ניתן לעשות? אגב, המפקח בפרויקט מקבל משכורותו מהקבלן עצמו? אודה על תשובתכם.
 

01/11/2013 11:19

קשה לי להתייחס לנושא מבלי לראות מה רשום בהסכם עם הקבלן לגבי גבולות אחריות והכנסת בעלי מקצוע במהלך עבודות הקבלן. כדאי לכם להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום החוזים. בעקרון, אם לקבלן קשה לאטום סביב פתחי צנרת בגג (וזה משהו שיש לו פתרון הנדסי) אז אולי כדאי לו להחליף את צוות האיטום שלו. כנראה שהבעיה של הקבלן היא עלויות נוספות כתוצאהמכך, לכן צריך לבדוק מה רשום בחוזה ביניכם. לגבי השאלה מי משלם את שכרו של המפקח, גם התשובה לכך אמורה להיות בהסכם. בד"כ את שכרו של המפקח לא משלם הקבלן כדי שהמפקח יהיה נאמן ליזמים.

01/11/2013 20:36
הבהרות     ו    רן רן    


ראשית, המפקח בוודאות הוא מטעם הקבלן-לא ברור איך מאפשרים זאת כי מדובר בניגוד עניינים ברור אולם לצערי זה המצב.
שנית, הקבלן טוען כעת שהקידוחים דרכם תעבור הצנרת למיזוג יכולים לגרום לנזילות ואף לנזק במבנה עצמו.
לעניין החוזה - הקבלן עד לפני מספר ימים איפשר לאנשי מקצוע מתחום המיזוג להיכנס לבתים אחרים בפרויקט ולעבוד. יתרה מכך הקבלן אף היה זה שהמליץ על בעלי מקצוע בתחום. כעת הוא לא מוכן יותר להכניס בעלי מקצוע מטעמים שלעיל. התנהגותו של הקבלן יכולה להוות אף היא חוזה לכל דבר ועניין וכוחה יפה כמו מה שכתוב או לא כתוב בחוזה. אין לנו רצון להיכנס לוויכוח עם הקבלן ולמריבות מחד, מאידך, דרישותיו כעת מייקרות מאוד את סעיף המיזוג בשל העובדה שיש צורך בתוספות של צנרת וזו אמורה לעבור ברצפה- מה שלידיעתי גורם לירידה באפקטיביות של המזגן.
האם יש מפרט או תקן מסויים מחייבים לפיהם אמורים לעשות את העברת הצנרת בקירות בעזרת סיתות וקידוח?
תודה מקרב לב

02/11/2013 10:17

בענף הבנייה בישראל יש מספר תופעות שלא פוגשים בענפים אחרים או בחיי היום-יום. תופעה ראשונה היא שהמילה הנאמרת כמעט ואינה מחייבת. מכוון שרוב בעלי מקצוע בענף הם שקרנים שיכולים לאשר דבר וכעבור מספר דקות להתכחש לכך, תמיד נוטים לסגור את כל ההסכמות בחוזה הכתוב, כלומר מה שלא נכתב ונחתם בדיו, אפשר לומר שהוא כמעט אינו קיים. תופעה שנייה היא שרוב בעלי המקצוע בענף מבינים בתחום צר בו הם עוסקים, לכן הם לא תמיד יודעים את המשמעויות ההנדסיות והכספיות של כל צעד או הוראה שנתנו. קורה הרבה שקבלן מסוים מסכים לשיטת עבודה מסוימת, אבל רק כעבור מספר ימים רואה את התוצאות הבלתי צפויות של החלטתו ואז חוזר בו מהסכמתו. מסיבה זו חשוב שיהיה הסכם חתום עם מפרט טכני מפורט של כל העבודות, סדר בוצוען, חומרים וכל גבולות האחריות של כל צד, וגם חשוב שיהיה מפקח בלתי תלוי עליו הסכימו 2 הצדדים או מפקח מטעם היזם, שאינו מבין בכל עבודות הבנייה, אשר יפרש נכון את מה שכתוב בחוזה וגם ידאג שכל צד ימלא אחר התחייבויותיו.

02/11/2013 10:23

אין שום מפרט כללי שמעדיף העברת צנרת בקירות על העברת צנרת בתקרות וכו... יש דרך נכונה לעשות זאת גם בקירות וגם בתקרות, לכל דרך יתרונות וחסרונות משלה. מה שכן, יתכן שמפרט מיוחד הנספח לחוזה (אם קיים) כן מגדיר באיזו שיטה עובדים בעבודה ספציפית שלכם, וזאת ניתן לבדוק רק אם קוראים את החוזה.
הבחירה באחת השיטות נובעת בד"כ מתכנון מהלך הצנרת בבניין

29/10/2013 15:31

לצערי מטוסים רבים חולפים מעל ביתי, איך אפשר לשמור על הבית מפני הרעשים?

29/10/2013 22:04

הרעש נכנס לבית בעיקר דרך הפתחים שבקירות החיצוניים, דהיינו הדלתות והחלונות.
אי לכך, על מנת לבודד את הבית אקוסטית מחליפים דלת כניסה לדלת אקוסטית ואת חלונות הבית לחלונות עם זכוכית בידודית.
מכוון שחלק מדלתות הכניסה כבר באות עם מילוי חומר מבודד רעש, הייתי מתחיל בחלונות.

24/10/2013 14:27

היי, רציתי לשאול מה ההבדל בין קבלן בניין למפקח בנייה? אם תפקידו של קבלן הבניין הוא לא לפקד על כל הפרוייקט גם ?

תודה מראש
רפי

24/10/2013 23:20

מדובר ב-2 פונקציות שונות לחלוטין עם אינטרסים מנוגדים.
קבלן - גורם שקיבל על עצמו לבנות עבור הלקוח מבנה עפ"י תכניות מוסכמות, בסטנדרט מוסכם ובמחיר מוסכם.
מפקח בניה - איש אמון של הלקוח האחראי לבדוק כי הקבלן אכן עומד בתנאי ההסכם, דהיינו שמבצע את העבודה לפי התכניות, לפי כל הסטנדרטים של ההסכם וכל הכללים המקובלים בענף הבנייה.
מכוון שרוב הלקוחות אינם מבינים מספיק בבנייה על מנת להעריך את עבודתו של הקבלן, מקובל למנות מפקח בנייה מטעם הלקוח שישמור על האינטרסים שלו מול הקבלן.

22/10/2013 14:53
חוזה שיפוצים     ו    עדן עדן    

חתמנו על חוזה שיפוצים לבניית מדפים מגבס. הקבלן סירב לחתום על תעודת אחריות לעמידות המבנה, אך טען כי מדובר במבנה מאוד יציב. כמה זמן מחזיקים מעמד מדפים מגבס? האם אכן נוכל להשתמש בהם עשרות שנים ללא כל בלאי?

22/10/2013 21:42

מדף מגבס יכול להחזיק מעמד כמה עשרות שנים ב-3 תנאים:
א. תוכנן נכון לעומסים בהם הוא צפוי לעמוד ובוצע לפי תכנית.
ב. לא נחשף במשך כל התקופה הזו לרטיבות.
ג. לא מקבל מכות כתוצאה נפילת חפצים כבדים או כתוצאה מהתנגשות של אחד מדיירי הבית.
סביר להניח כי קבלן שהוא גם מהנדס ויודע לחשב את העומסים הצפויים ולתכנן נכון היה גם חותם לכם על היציבות עם ההסתייגויות שציינתי.
אם הקבלן לא רצה לתת לכם שום אחריות על חוזק ויציבות, יתכן שהיו לו סיבות טובות לכך.

17/10/2013 21:04

אני צעד אחד לפני כניסה לעולם הקונסטרוקציות הכבדות
אני כרגע בסטנד ביי לתת הצעה לקבלן על קונסטרוקצית מתכת 
הוא רוצה ממני מחיר לפי טון לקונסטרוקציה, מישהו יכול לעזור בכיוון המחירים ?

18/10/2013 17:45

עבודות מסגרות פלדה נהוג לתמחר לפי מחיר לטון קונסטרוקציה, אבל המחיר צריך להתאים לעבודה עליה אותה אתה מתמחר. מה שעושים הוא מחשבים את המחיר הכולל שאתה רוצה לבקש עבור העבודה ומחלקים אותו בסך משקל הקונסטרוקציה שיש עפ"י תכנית. בהיעדר 2 המרכיבים האלה אין אפשרות לתת מחיר לפי משקל. צריך לדעת מה המחיר הכולל שאתה רוצה על העבודה ואת משקל הפלדה שיש בעבודה זו עפ"י תכנית שמוסכמת על 2 הצדדים

17/10/2013 13:51
חוות דעת לקבלן     ו    אסף אסף    

שלום רב.  לקחתי חוות דעת מקצועית ממהנדס בניין והעברתי זאת לקבלן הבנייה אך הוא מתעלם ממנה ולא פועל לפיה , מה עלי לעשות ?

17/10/2013 19:49

בידיך 2 ברירות: או להוריד את הראש או להתעמת עם הקבלן על בסיס חוות הדעת.
אם חוות הדעת עשויה היטב, אזי לכל ליקוי שהמהנדס מצא יש מחיר שיעלה לך לתקן את הליקוי בעצמך.
במקרה זה ניגשים אל עורך דין עם חוות הדעת ומוציאים לקבלן הסורר מכתב אתראה לפני נקיטת הליכים עם פירוט הנזקים לפי חוות הדעת בתוספת עלויות שהייתך עם המשפחה מחוץ לדירה במהלך התיקונים ונזקים נוספים שעורך הדין ימצא לנכון להוסיף (עוגמת נפש, שכר טרחתו ושכר טרחת המהנדס...)
אם הקבלן עדיין לא מגיב ואתה סומך על המהנדס מטעמך, אתם תובעים את הקבלן תביעת נזיקין ומכריחים אותו לתקן את הליקויים באמצעות בית המשפט או מוציאים ממנו פיצוי כספי על אי תיקון הליקויים.
כמובן שסביר להניח כי גם הקבלן יביא מהנדס מטעמו לבית המשפט שיטען את ההיפך הגמור ממה שטען המהנדס שלך, ובית במשפט ימנה מהנדס מטעמו על מנת לקבוע מי מהמהנדסים צודק

06/10/2013 16:47
אדמה     ו    יפה יפה    

היי,
אני גרה בגדרה בבית קיים ועורכים שיפוץ, יש לנו בגינה אדמה שנראית כמו אדמת חמרה, הבנתי שיש הבדל מבחינת השיפוץ בסוג האדמה (מבחינת מאמצים שהיא מפעילה), מבחינה תקציבית הבנו שבדיקת קרקע היא עניין יקר, בייחוד יחסית לשיפוץ שאנו עורכים (הוספת שטח מרוצף בגינה)
האם יש דרך זולה יותר לזהות האם הקרקע בגינה טופחת או לא?
האם קיימת מפה או טבלה שניתן לזהות את סוג הקרקע לפי יישוב?

תודה מראש,
יפה

06/10/2013 22:05

את התפיחות של הקרקע מגדירים כהבדלי נפח בין קרקע זו במצבה היבש לבין המצב הרטוב. ניתן לבצע ניסוי פשוט בעזרתו בודקים את התפיחה של הקרקע:
לוקחים דגימה מהקרקע, מניחים על משטח ישר, מרווים אותה במים עד שהיא הופכת לבוץ ואז משאירים להתייבש. אם כתוצאה מייבוש יווצרו בה פיצוצים אזי מדובר בקרקע תופחת.
כמובן שאין בניסוי זה כדי ללמוד דבר וחצי דבר על הכוחות שקרקע זו תפעיל או לא תפעיל על הבניין, ואיזה סוג של פתרון הנדסי יש לתת.
לשם כך אנשים לומדים בטכניון הנדסה והנדסת קרקע, לכן על מנת לבצע את העבודה נכון מומלץ להסתייע בהם.

05/10/2013 22:30
מחפש קבלן     ו    רוסלן רוסלן    

תוספת בניה קלה על הגג וסגירת מרפסת יש אישור בניה וכתב כמויות.

29/09/2013 12:53
בניית גן שעשועים     ו    רחל רחל    

שלום, רציתי לשאול האם גם בבניית גן שעשועים יש קבלן בניה?

29/09/2013 20:36

בוודאי. היום יש תקנים מאד ברורים לגבי מתקני שעשועים וכדאי שמי שיבנה גני שעשועים יהיה קבלן רשום שיספק ציוד אך ורק מספקים מורשים עם תווי תקן לציוד. בכל מקרה, לפני הפתיחה על גן השעשועים לעבור ביקורת של מהנדס בטיחות. ביקורת זו מתבצעת על בסיס שנתי

28/09/2013 18:57

היי, לאחרונה הוספנו רצפת חוץ 40 מטר מסביב לבית שנבנה לפני כ5 שנים, הקבלן שיפוצים חבר את הרצפה עם קוצים לבית ויצק את הבטון על ניילון ישירות על הרצפה. האם זה תקין? תודה מראש, אורן

28/09/2013 19:24

הדבר טוב אם מתקיימים כל התנאים הבאים:
1. הקרקע שמסביב לבית אינה תופחת ומנוקזת היטב בחורף
2. הקבלן השתמש בברזל 20 מ"מ ומעלה עבור הקוצים והחדיר אותם בעומק 15 ס"מ או יותר עם אפוקסי.
3. הרצפה נעשתה בעובי 15 ס"מ לפחות עם ברזל  זיון מינימאלי בקוטר 20/20@8
4. אין צמחייה עם שורשים עבים בקרבת הרצפה.
אם אחד מהתנאים לעיל לא התקיים, קרוב לוודאי שהרצפה תיסדק לאחר מספר חורפים ויהיה צורך לתקנה או לבצעה שוב.
לא הקבלן הוא זה שצריך להחליט איך מבצעים רצפת בטון אלא המהנדס.

28/09/2013 22:11

תודה על התשובה המהירה, למעט הנושא של שבירת הרצפה שאני צריך עוד לבדוק את התנאים שרשמת, האם יסודות הבית אמורים לעמוד בעומס, או שהיינו צריכים להוסיף יסודות?
האם ניתן להוסיף זאת לאחר יציקת הרצפה?
תודה שוב,
אורן

29/09/2013 19:49

מכוון שמדובר ברצפה מונחת מחוץ לבית, תוספת העומס על יסודות הבית היא זניחה.

23/09/2013 15:24
חוזה עם קבלן גמר     ו    דוד דוד    

אנחנו עומדים בפני חתימת חוזה עם קבלן גמר, על מה עלינו לשים לב?

23/09/2013 21:57

הנושאים החשובים: מחירים, מפרט טכני, גבולות אחריות ולוח זמנים

24/09/2013 09:15

קודם כל לברר עם מזמינים אחרים שהקבלן ביצע את העבודה, להתרשם מטיב הבודה, עמידה בלו"ז ועמידה בכל שהוסכם.
לפרט פירוט מלא של כל העבודות והעלויות המוסכמות, לא לשלם מראש אלא לאחר שהעבודה בוצעה לשביעות רצונכם, רצוי לקבוע גם בורר למקרה של אי הסכמות ולשמוע פרטים נוספים מחברים שכבר ביצעו עבודות. מומלץ גם להזמין מפקח מטעמכם

20/05/2013 12:27
בנייה קלה     ו    ירון ירון    

מה המשמעות של בנייה קלה והאם היא אפשרית בבניין מגורים או רק בבית פרטי?

23/05/2013 23:59

כאשר מדברים על בנייה קלה, מתכוונים לשימוש בחומרים קלי משקל שיישומם מהיר. בארץ משמשים לבנייה קלה עץ, פנל מבודד ואקווה פנל (כמו גבס רק לא סופג מים). את 2 החומרים האחרונים מיישמים בד"כ על שלד עשוי פרופילי פלדה.
בעולם מקובל להשתמש בבנייה קלה לבניית בתים בגובה עד 4 קומות (לפעמים אפילו יותר) אך לא רבי קומות. בארץ מבצעים בבנייה קלה בעיקר במבני תעשייה ובתוספות בנייה, לעתים רחוקות גם בבתים פרטיים ואף פעם לא בבתים משותפים. הסיבה לכך היא שבנייה קלה דורשת אחזקה כל מספר שנים, וכאשר יש מספר רב של דיירים הדבר הזה מסובך בגלל העלות הכספית הגבווה הכרוכה בכך.

20/09/2013 02:13
בנייה קלה     ו    אוריון אוריון    

בנייה קלה הכוונה לבניה שמוכנה מראש ולכן קל לבנות אותה ולא בניה קלת משקל עשיתי מחקר בנושא ובניה קלה היא בעצם בניה טרומית משמע יצירה חלקי המבנה ע`י מפעל והרכבתם באתר במהירות. 
דרך בניה זו מהירה מאוד אך יקרה.
בשנה האחרונה החלו לבנות בנייני קומות בבניה קלה ען לוחות בטון במקום בלוקים מה שחוסך המון זמן בסגירת השלד ומאפשר שילוב ההרכבה עם בניית השלד.

16/09/2013 16:52
קורס פיקוח בנייה     ו    לב לב    

שלום לכולם , אני מעוניין ללמוד קורס מפקח בנייה , איפה אפשר ללמוד , כמה זמן לוקח , מחכה לתשובה , חג שמח.

19/09/2013 22:18

תבדוק במכללת מלט"ש, מכללת בילדינג או בכל מכללה טכנולוגית קרוב למקום מגוריך. קורס של כ-8 חודשים שעם סיומו מקבלים תעודה.

12/09/2013 16:22
נישה מגבס     ו    נועם נועם    

אהלן, בעקבות המלצות חמות של חברים החלטנו גם כן להתקין תקרה מגבס עם תאורה מיוחדת. כאשר הקבלן הגיע הוא שכנע אותנו לבנות גם נישה מגבס לטלוויזיה ולספרים. העבודה מאוד יפה, אך כרגע החלפנו טלוויזיה ואנחנו לא בטוחים האם הנישה מסוגלת לשאת משקל גבוה. נשמח לקבל עצה של איש מקצוע, האם נישת גבס יכולה לשאת משקל של 15 ק"ג באופן קבוע? תודה רבה גבר חתימה טובה! נעם דביר.

12/09/2013 19:13

קשה לי להביע דעה בלי שקיבלתי את מידות וצורת הנישה. 15 ק"ג זה משקל גדול. על מנת שלא לסכן את הטלויזיה הייתי ממליץ על ניסוי העמסה. לוקחים 2 דליים של 10 ליטר, ממלאים במים ומעמידים בנישה במקום המיועד לטלויזיה. אם הנישה לא נשברת מעומס 20 קילו, סביר להניח שהיא תעמוד בעומס של 15

09/09/2013 15:06
בנייה ירוקה     ו    מיכלי מיכלי    

שלום לכם , איך בנייה ירוקה באה לידי ביטוי ?

09/09/2013 23:07

מטרת הבניה הירוקה היא ניצול מירבי של משאבי הטבע לצורך קיום הבית לכל תקופת חייו, כלומר שימוש יעיל במים, חומר ואנרגייה. אם רוצים לעשות שימוש יעיל במים אז מוסיפים מערכת ניקוז נוספת למים "אפורים" כלומר מים שמתנקזים ממזגנים, ברזים ומקלחות. את המים האלה לא מזרימים לביוב אלא משתמשים בהם להשקיית גינות. עוד טיפ למחזור מים הוא אגירת מי גשמים והשימוש בהם לצורך השקייה בקיץ או אפילו סינונם והשמשתם לשימוש ביתי.

בנושא החסכון באנרגייה כדאי לציין תכנון אדריכלי ייחודי ובחירת חומרים מבודדים כך שהבית יצרוך פחות אנרגייה לחימום ולקירור.
בחירת חומרים לבניה ירוקה היא חומרים ידידותיים לסביבה שאינם מתבלים מחד  ושמקורם הוא בטבע רצוי באזור. כך מזהמים פחות סביבה בייצור, הובלת החומרים ובפינוי עודפיהם. 

טיפ נוסף אפשר לתת במיקום הבית עפ"י טבלת השמש המקומית וכמובן צמצום שטחי קירות חיצוניים ופתחים בתכנון המבנה כדי להקטין את בריחת החום והקור. כמובן שתכנון הבית צריך לכלול גם יכולת שימוש באנרגיות ירוקות כמו תכנון נכון של מיקום קולטי שמש.

03/09/2013 16:26
שיפוץ מקלט     ו    ניסים ניסים    

שלום לכם , האם יש תקנים מיוחדים לשיפוץ מקלט ? אנחנו רוצים לשפץ את המקלט שלנו בבניין , האם יש צורך בפיקוח על חברת השיפוצים שתעשה זאת ?

03/09/2013 16:45

שיפוץ ואחזקת המקלטים נעשים לא עפ"י תקן אלא עפ"י דרישות פיקוד העורף, כלומר יש דרישות לעמידה בתנאים מסוימים שפיקוד העורף קבע ובדרישות אלה צריך לעמוד כל מקלט בישראל. מי שקובע שהשיפוץ נעשה עפ"י הדרישות הוא מהנדס קונסטרוקטור שיש למנות מטעמכם אשר יבדוק את המקלט לפני השיפוץ, ייתן הנחיות מה צריך לעשות, יפקח על עבודות השיפוץ ולבסוף ימלא דו"ח בדיקה סטנדרטי של אגף הגנה אזרחית בפיקוד העורף בו יצהיר כי המקלט שופץ והינו ראוי לשימוש

28/08/2013 17:01

שלום לכם , אני גם בבניין טרומי , בטח אתם מכירים שהקירות בדירות הם מאוד חזקות. אני רוצה לעשות שיפוץ השאלה שלי האם גובים מחיר יותר גבוה על שיפוץ בבניין מסוג כזה ? כי אני בטוחה שזה לא יהיה להם פשוט לשבור שם את הקירות
תודה

28/08/2013 20:45

עלות שיפוץ הכולל שבירת קירות במבנה טרומי תהיה בהחלט יותר גבוהה, ולא בגלל שקשה יותר לשבור קירות אלא  בשל העובדה ששיפוץ כזה מוכרח להתבצע תחת פיקוח הנדסי, וזאת עפ"י החוק. היות והחוק אינו מאשר לפגוע בשלד הבניין ללא פיקוח הנדסי, ורוב הקירות במבנה טרומי הם חלק מהשלד, יש לבצע את השיפוץ בליווי מהנדס קונסטרוקטור.

26/08/2013 17:00
קירות לא 90 מעלות     ו    רמי רמי    

שלום , בדירה של שכנה שלי , היא אישה מבוגרת יש חללים מתחת לריצוף , איך אפשר לתקן את זה ?

26/08/2013 17:08

אין שום דרך לתקן חללים מתחת לריצוף בלי פירוק זהיר של הריצוף הקיים, בדיקה ויישור של שכבת החול המפלסת וריצוף מחדש. הנ"ל צריך להתבצע תחת פיקוח הנדסי

20/08/2013 15:59
חלון לדלת     ו    ברוך ברוך    

מעוניין להפוך חלון לדלת, מסתפק אם זה עלול לפגוע בחוזק הבניין, ואם כן, האם רלסים יכולים לעזור

20/08/2013 22:04

קשה לתת עצה הנדסית מבלי לראות את המקום. לא ממליץ לבצע שינויים בחזיתות הבית בלי ליווי הנדסי של קונסטרוקטור


מעוניינים לקבל פניות מקבלנים?
מלאו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!
מנהלי הפורום:
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
אלכס גלייזר מהנדס אזרחי
הודעות נבחרות מהפורום:
כניסה לפורום

מאמרים בתחום

קבלני בניין – כיצד בוחרים קבלן בניין?
29/09/2014 מאת thebuilder.co.il

כאשר הנכם עומדים בפני פרוייקט בנייה גדול אשר..

אדמונד בן ישי - החלטת שאתה רוצה לבנות בית – איפה מתחילים
02/12/2013 מאת thebuilder.co.il
אדמונד בן ישי - החלטת שאתה רוצה לבנות בית – איפה מתחילים

כיום קניית מגרש או לחילופין בעלות על נכס מסוים,..


Copyright © 2015 thebuilder.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קבלנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קבלני בניין
מחפשים קבלני בניין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם הקבלנים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!
רוצים לקבל פניות מקבלנים מומלצים? לחצו כאן
סגור מחפשים קבלני בניין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות