thebuilder.co.il

כל מה שצריך לדעת על קבלני שלדעבור רבים מבני עמנו הנע והנד, בניית בית היא חלום עתיק יומין. הגישה המסורתית מתחילה משכירת קבלן על, שיממן בעצמו (ולעיתים אף על חשבונו) את מגוון עלויות הבניה


אף שמדובר אולי באופציה נוחה יותר, הרי שהיא יקרה בהרבה. העלויות הגבוהות של קבלני על, כמו גם הסיכון המתמיד שבאיחור באספקת העבודה או פגיעה באיכותה, מביאים ישראלים רבים לקחת את מלאכת תיאום הבניה על עצמם, לא רק בבתים פרטיים ווילות אלא גם בבניינים מרובי קומות, דרך "קבוצות רכישה".

הנה, אחד מדמויות המפתח בבניה עצמאית , הכוונה אל
קבלני שלד.
 

קבלני שלד


מי הם קבלני שלד?

קבלני שלד (ניתן לראות את סיווגם בסיווג הקבלנים) הם למעשה המתאמים של החלק הבסיסי ביותר של הבניה, בניית השלד של המבנה. הגדרת השלד קשה במקצת, ולמעשה פעמים רבות קבלני שלד לוקחים על עצמם מגוון עבודות שמוגדרות יותר כ"גימור".

עם זאת, קבלני שלד באופן מסורתי אחראים על ישור הקרקע והכנתה לבניה (כולל חפירת יסודות ואם צריך אז גם מרתף), בניית שלד הבניין (במגוון צורות), בניית המחיצות הפנימיות, התקרות, המדרגות והתקרה החיצונית, ולרוב גם בידוד בסיסי.


ההכנה

קבלני שלד הם הזרוע המבצעת, שמן ההכרח נסמכים על עבודות הכנה הנדסיות ומשפטיות שחייבות להיות מוכנות במלואן עוד לפני שחשבתם בכלל לשכור
קבלני שלד. אחרי קניית הקרקע וההעברת הבעלות כדין בטאבו, יש להעזר לפחות בשלושה מומחים שונים: אדריכל, מהנדס בניה ומומחה קרקע או מודד.

האדריכל אמור לספק תוכנית פרטנית לבנית הבית (לפי העדפותיכם, מגבלות התקציב והמיקום) לפחות בשני פורמטים: תוכנית הגשה (גרמושקה) בקנה מידה אחד למאה, ותוכנית בניה מפורטת יותר של אחד לחמישים. את התוכנית יש להגיש לוועדת התכנון והבניה העירונית (לקבלת אישור בניה) ובמקביל להכין את התוכנית ההנדסית. עלות ההכנה של התוכנית האדריכלית עומדת על 4000-10000 דולר.

מומחה הקרקע אמור לדגום את השטח ולספק חוות דעת לגבי סוגי היסודות הנצרכים וכו'. אמנם השקעה זו של כ-800 דולר אינה הכרחית לגמרי על פי חוק, הרי שבהעדר בדיקת הקרקע יתכנו מאוד שיבושים יקרים מאוד בתהליך הבניה, שלא לדבר על עיכובים משמעותיים. המודד אמור לסמן את הקרקע לבדיקה וגם לבדוק את איכות הכנת הקרקע אם צריך, כאשר העלות המומלצת לכלל שירותיו (כולל הופעה בפני וועדת הבניה אם צריך) עומדת על 2000-4000 שקלים.

המהנדס לוקח את תוכנית האב של האדריכל ומעביר אותה לפנים מעשיים יותר, כולל חישוב החומרים והעומסים על בסיס הנתונים של דוגם הקרקע והמודד.
עלות עבודתו הכוללת עומדת על 1200-2000 שקלים.


קבלני שלד- הביצוע

אחרי שכל ההכנות ההכרחיות נעשו, מתחילה למעשה עבודתם של קבלני השלד. האומדן למחיר נעשה על פי שטח הבניה. המחיר המקובל עומד על כ350-600 שקלים למטר רבוע של שטח בנוי, אם כי כמובן שהמחיר יכול להשתנות כתלות באיכות הבניה, המיקום וכדומה.

מחיר זה לא כולל את חומרי הגלם, והמחיר עם חומרי הגלם גבוהה פי שתים ויותר. למרות המחיר הגבוהה יותר, אספקה עצמאית של חומרי הגלם יכולה להתגלות כמסובכת במיוחד, אף יותר לאור העובדה שכל איחור באספקה ישאיר
קבלני שלד ללא עבודה (אך בשכר מלא ועל חשבונכם...).


עלות הזמנת קבלן שלד נמדדת על מטר ריבועי , כל תוספת לבנייה מוסיפה כמובן גם למחיר

 13/08/2010    המאמר עודכן בתאריך 21/07/2019    thebuilder.co.il
פורום בנייה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thebuilder.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 thebuilder.co.il כל הזכויות שמורות
אתר קבלנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום קבלני בניין
מחפשים קבלני שלד? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם הקבלנים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!